17 Ekim 2012 Çarşamba

10 AYLIK ELNİ :)

OYUNCU BABU :)

Oyun ayındayız biz,ya siz :=))
Kendi kendine oyun oynamayı,bizimle oyun oynamayı sever oldu miniğim.Küçük sevimli bir kurbayı önce öper oldu,sonra sarılır oldu.Öp annecim kurbayı dediğimizde öper oldu :)Öpmek sadece ağzına bastırmakla eşdeğer :)Mula bu ay bizim için ilaç oldu,uzun bir süre Elni yi eğlendiren bir oyuncak oldu.Ramazanda alınan davulla daha fazla zaman geçirir oldu,kafamız şişti :)Babasının aldığı müzikli bir oyuncağın tuşuna basıp,çalmasını sağlıyor.O minik parmak o tuşa nasıl basıyor,parmağı öpsem öpsem bıkmam :)Teyzesinin aldığı oyuncak telefonu çalar gibi yaptığımızda ahizeyi kulağına götürür oldu.En sevdiği oyun onu yakalamaya çalışmamız.Ben onu kovalarken o diğer kişiye sarılıyor.Ev çığlık kıyamet,bizde de ağız ayrılan kahkahalar.Artık günden güne değişiyor,büyüyor :)Yeter ki onunla oyun oynayın,son dönemde tek isteği bu kuzumun.
Kıyafetlerden dışarıda kalan alanlara ŞAP ŞAP vurmak bu kadar mı eğlenceli acaba,atıığı çığlıklara bakılırsa çok mutlu bebecik :)
İlk arabasını artık yürüme amaçlı kullanmıyor,üzerine oturup gezme amaçlı kullanıyor.Bir de halı üzerinde,biz de ailece şoktayız :)Şuan sadece geri geri gidebiliyor,3-4 metre kadar,sonra sıkılıp kendisi iniyor arabadan.
Maaşallah çokkk konuşuyor çokkk..Söylenmesi de pek meşhur. :) Aynı ben!MAMA VER! Son dönem favorisi.Annecim mama vereyim mi dediğimde ver-ber arası bir kelime çıkıyor o minik dudaklardan.(ağzını öptüğümün totişi)AAAAAAAAAA diye bağırması da çok ünlü.Markette,parkta,evde kısacası her yerde bağıran bir kızımız oldu,hayırlı olsun :=)
Banyo ve mutfak kaçış mekanları.Hele birinin oralara girdiğini görsün,emekleme hızı dakikada 100km :P
Hayır dememizi anlıyor ama gözümüze baka baka aynısını yapıyor.Hayır ı bu aralar pek takmıyor :)Hele bir de kendi hayırını görmenizi isterdim.Yemek yemek istemediğinde o minicik ğız büzüşüyor,kafası iki yana sallanıyor.Çok cimcime,yandık bu cici kızla :)
Artık otur kalklar çok seri,pek takip edemiyoruz hızını :)Artık tutunmadan 10 saniye kadar durabiliyor.Onu zorlamıyoruz,serbest bıraktık,o ne zman hazır olursa o zaman yürür diye düşünüyoruz.
Bebekler farklı gelişim özellikleri gösterirlermiş,kimisi yürüme konusunda kendini geliştirirken kimisi konusma konusuna eğilim gösterirmiş.Bizimkisi açık ara fark atar söylenmede maaşallah :)
Uyku bu ay da aynıydı.Gece 1 kez ya da hiç uyanmayan Elni,gündüz muhakkak 1,haftada da 3-4 kez 2 defa uyuyor.Bebeler uyuyarak büyür tabi ki..Maaşallah kuzuma,okuyanın da yavrusuna bol uyku olsun inş :)
'yakaladım' oyunu oynuyoruz bu satırları yazarken,o saklanıyor ve ben kalkıp onu buluyorum.Onu bulunca da seni yakaladım diye bağırıyorum :) Süper eğleniyor,çığlık çığlığa :)
Bu ay çekmece içleri dışarı çıkar oldu,bırakıyorum da hepsini çıkarsın,toplama konusu kolay :)
Müzik duyduğu zaman hemen sallanmaya başlıyor ve eşlik ediyor.Tabi ki anlayamadığımız bir lisanda şarkıya başlayıp bitiriyor.
Büyüdükçe bizi anladıkça ELNİ yle zaman geçirmek daha keyifli bir hal aldı.Artık bir birey o.İstekleri var,kızgınlıkları,mutlulukları vs.Allah yavrumuzu bize bağışlasın ,eksikliğini göstermesin inş.Heranı paha biçilemez bizim için.
not:KSS

Hayatımın en güzel 10 ayıydı.Evladıma sımsıkı sarılarak geçirdiğim en güzel 10 ay :)8 yorum:

Didem Özkan dedi ki...

Genelde ilk söledikleri kelime hep mama oluyor :) müzik duyduklarında oynamaya başlayan bebişlere hayranım.. Isırmamak için zor tutuyor insan kendini :)
Elni'cim yine sana kocaman bir maşallah diyorum ve öpüyorum :)

İÇİMDEN GELDİGİ GİBİ~~~ dedi ki...

Maşallah çok tatlı.Allah kaderlerini güzel yazsın.

Gülhan Miray dedi ki...

maşallah allah bağışlasın
benimde kızıma itafen açtığım bloğa beklerim anne-kız:)

www.gulhanmiray.blogspot.com

♕Süslü Püslü ♕ dedi ki...

merhaba :):) bloğunuz çok güzel izleyicinizim bende sizi bloğuma beklerim beğenirseniz izleyicim olmanızı da isterim hoşçakalın:)
http://suslupuslublog.blogspot.com/

Mutluluklar Sokağı dedi ki...

ALLAH BAĞIŞLASIN BENİM TORUNUMDA 9 AYLIK GÜLE GÜLE BÜYÜTÜN ...MUTLU KALIN...BENDE BEKLERİM.

Mutluluklar Sokağı dedi ki...

ALLAH BAĞIŞLASIN BENİM TORUNUMDA 9 AYLIK GÜLE GÜLE BÜYÜTÜN ...MUTLU KALIN...BENDE BEKLERİM.

ebru kemik sezer dedi ki...

Maşallah prensesine bir kaç ay sonraki halimi hayal ettim sen anlattıkça :)

kendi modaniz dedi ki...

çok güzel gerçekten kadın giyim,elbise, abiye,kıyafet,
tunik,tesettür giyim,bayan giyim,etek,
elbise,moda,marka,trend,
viskon,vizon,şifon elbise,şifon tunik,
kreasyon,kayra,fuşya,ekru,
türban,günlük elbise,çocuk giyim,sexi iç giyim,
sexi çamaşır,fantezi,fantezi iç çamaşır,